Realizacja projektu „Bajkowa wyprawa cz.2” w grupie „Delfinki”

W II półroczu dzieci z grupy „Delfinki” wzięły udział w II edycji projektu „Bajkowa wyprawa”. Jego zadaniem jest rozbudzanie zainteresowań dzieci literaturą klasyczną, upowszechnianie czytelnictwa, a także kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno.

Dzieci poznawały bohaterów bajek i baśni klasycznych jak również realizowały podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o literaturę klasyczną. Z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w projekcie. Poprzez realizowane zadania rozróżniały  dobre i niewłaściwe zachowania bohaterów, współdziałały ze sobą, poszerzały słownictwo, doskonaliły umiejętność słuchania jak i wykonywania zadań w skupieniu.

„Delfinki” realizowały tematy dotyczące bajek takich jak: „Pinokio”, „Brzydkie kaczątko”, „Wilk i 7 koźlątek”, „Złotowłosa i 3 misie”, „Mała Syrenka”,  „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Lampa Alladyna”, „Piękna i Bestia”.

Skip to content