XXII Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniach 1-7 czerwca 2023r. w naszym przedszkolu odbył się XXII Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Celem akcji było rozbudzanie dziecięcej wyobraźni, wrażliwości i ciekawości otaczającego świata. Metafora książki – ogrodu zapraszała do łączenia głośnego czytania dzieciom z aktywnościami na świeżym powietrzu. Przedszkolaki przeniosły się w świat baśni i bajek, poznawały mieszkańców ogrodów i łąk, uczyły się szacunku do drugiego człowieka jak i do otaczającej nas przyrody.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i włączenie się do akcji głośnego czytania zaproszonym gościom: Sekretarzowi Gminy Głubczyce Pani Annie Hauptman-Głogiewicz, pracownikowi Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Głubczycach Pani Patrycji Węgrzyn, pani Zdzisławie Bok, siostrze Józefinie oraz rodzicom naszych przedszkolaków.

Skip to content