Zwiększenie efektywności energetycznej przedszkola Nr 3 w Głubczycach

Gmina Głubczyce realizuje zadanie

Zwiększenie efektywności energetycznej przedszkola Nr 3 w Głubczycach”

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027

Priorytet FEO 2021-2027: 02 – Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony środowiska naturalnego w województwie opolskim

Działanie FEO 2021-2027: 02.01 – Poprawa efektywności energetycznej w województwie opolskim

Opis projektu:

Projekt obejmuje termomodernizację budynku użyteczności publicznej, tj. budynku Przedszkola Nr 3 zlokalizowanego przy ulicy Wałowej 10 w Głubczycach. Ponieważ aktualnie budynek charakteryzuje się niską izolacyjności cieplną, w ramach przedmiotowego projektu planowane jest przeprowadzenie działań w zakresie gruntownej termomodernizacji budynku. Realizacja projektu wynika                                                        z przeprowadzonego audytu energetycznego, w ramach którego przeprowadzono szczegółową analizę potencjalnych rozwiązań pod kątem energetycznym,  a także możliwości wykonawczych i finansowych – w wyniku czego wybrano wariant optymalny – który stanowi przedmiot wniosku. W ramach termomodernizacji budynku planuje się:

  • modernizację systemu grzewczego poprzez wykonanie przyłącza do gazowej kotłowni grupowej,
  • modernizację systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej poprzez dodatkowe zastosowanie pompy ciepła typy powietrze/woda,
  • ocieplenie stropu,
  • wymianę okien,
  • ocieplenie ścian zewnętrznych,
  • ocieplenie stropu zewnętrznego,
  • ocieplenie ściany przy gruncie,
  • modernizację głównych drzwi wejściowych,
  • modernizację wentylacji sal dziecięcych,
  • doposażenie części okien w rolety zewnętrzne,
  • modernizację oświetlenia.

Grupa docelowa:

dzieci uczęszczające do przedszkola oraz pracownicy jednostki – Urząd Miejski w Głubczycach – mieszkańcy gminy i regionu – Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Rozpoczęcie realizacji: 2025-04-15

Zakończenie rzeczowe 2026-11-30

Zakończenie finansowe: 2026-12-31

Wydatki ogółem wg wniosku o dofinansowanie: 2 832 074,00 zł

Wydatki kwalifikowane wg wniosku o dofinansowanie: 2 832 074,00 zł

Dofinansowanie: 2 309 963,46 zł

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Przygotowania do Świąt Majowych w naszym Przedszkolu

Konkurs recytatorski

Dziś nasze przedszkole wypełniło się duchem patriotyzmu i piękną poezją a to za sprawą konkursu recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”🇵🇱

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem odwagi i talentu naszych przedszkolaków. Każdy uczestnik włożył w swój występ mnóstwo serca! ❤️🤍

Wszyscy jesteście zwycięzcami, a Wasza miłość do ojczystego słowa napawa nas dumą. Gratulujemy laureatom i wszystkim wykonawcom! 🏆👏

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Głubczycach

Wesołego Alleluja!

NAJLEPSZA NAUCZYCIELKA W POWIECIE GŁUBCZYCKIM w plebiscycie NTO.

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność przekazać Państwu, że wśród naszych wspaniałych nauczycielek Przedszkola nr 3 w Głubczycach jedna z nich – Pani Ewa Kotowicz, dzięki uznaniu rodziców zdobyła tytuł

NAJLEPSZEJ NAUCZYCIELKI W POWIECIE GŁUBCZYCKIM w plebiscycie NTO.

Jesteśmy bardzo dumni z tego tytułu i z naszej Pani Ewy, którą wszyscy bardzo lubimy i cenimy. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, spełnienia marzeń oraz dalszych sukcesów w karierze nauczyciela przedszkola😊

„Smutne głoski-nauka empatii i artykulacji”

W grupie Krasnoludki❤️przeprowadzono 3 część zajęć z Innowacji logopedycznej „emocje w słowach, słowa w emocjach”. Tematem dzisiejszych zajęć były: „Smutne głoski-nauka empatii i artykulacji”. Celem zajęć jest rozpoznawanie i nazywanie smutku, rozwijanie empatii, usprawnianie artykulacji wybranych głosek związanych ze smutkiem.

#KatarzynaGruszkauważnaedukacja

DZIEŃ OTWARTY W RZEDSZKOLU NR 3

ZAPRASZAMY 26.02.2026 r. SP nr. 2 ( II piętro)

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym !