Świat zawodów jest bogaty i różnorodny

Przedszkolaki z grupy ,,Kotki” miały okazję  poznać, niektóre zawody w bezpośredniej obserwacji. Otóż nasze przedszkole odwiedzili mili goście- osoby reprezentujący 4 zawody z naszej okolicy tj. policjantka, ratownik medyczny, strażacy i pracownik KRUS-u.
Po projekcji filmu edukacyjnego, opowiadali dzieciom o swojej pracy, o ich roli w naszym środowisku, pokazali rodzaj i przeznaczenie sprzętów używanych przez nich w pracy.
Dzieci nie tylko mogły zapytać o to, co było dla nich najciekawsze, ale brały chętnie, czynny udział w prowadzonych przez te osoby zajęciach i poznały m.in.: prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy, umiejętne korzystanie z numerów alarmowych i przeprowadzenie rozmowy telefonicznej, zasady bezpiecznego pobytu na wsi i zasady prawidłowego zachowania się na drodze jako pieszy i jako kierowca.
Dziękujemy za cenne wskazówki, za cierpliwość i ciekawe opowieści! Galeria

Skip to content